top of page

טיול נשים - דרום הודו

דרום הודו הטרופית 12 יום למדינות קרלה וטאמיל נאדו

בואי איתנו לחוות את קסם התרבות המיוחדת ונופי דרום הודו שובי הלב. הצטרפי לטיול נשים קסום ומיוחד, המשלב ביקורים במקומות עוצרי נשימה, מפגשים עם נשים בקהילה ופעילויות להכרת העולם הנשי הטומן בחובו לא מעט קונפליקטים חברתיים ומסורתיים יחד עם שמחה פשטות ואושר שניתן למצוא רק בהודו

יום 1 טיסת לילה להודו :

 

קוצ'ין הערב ניפגש בשדה התעופה ונטוס בטיסה ישירה עם ארקיע אל קוצ'ין שבמדינת קרלה. קוצ'ין – או קוצ'י KOCHI – היא העיר הגדולה ביותר בחופיה הדרום מערביים של מדינת קארלה בהודו. העיר מכונה "מלכת הים הערבי", וכבר לפני 3000 שנה הייתה עיר נמל חשובה בסחר עם מדינות ערב, סין ואירופה. התגוררו בה קהילות של סוחרים מכל העולם העתיק. המבנים בה משקפים את השפעת מדינות אלה וממחישים את ההיסטוריה המעניינת של העיר.

 

טיסה נעימה


יום 2 ברוכות הבאות לקוצ'ין!

 

ננחת בשדה התעופה בקוצ'ין בשעות הבוקר, לאחר המעבר למלון ,קבלת החדרים וסיום ההתארגנות, נצא לסיור באתרי העיר העתיקה. נבקר בפורט קוצ'ין KOCHI FORT ,נמשיך לאזור מטנצ'רי MATANACHERRY ,שם נבקר בבית הכנסת העתיק, המקושט והססגוני אשר נבנה בשנת 1568 ע"י הקהילה היהודית ששיגשגה במקום בשנים אלה. קו החוף של קוצ'ין משובץ ברשתות דייג סיניות שהפכו לסימן ההיכר הבולט של העיר. הרשתות הענקיות והמעניינות למראה מהוות אטרקציה תיירותית, וכאשר הן מוצגות באור השקיעה, נראה מחזה עוצר נשימה של קו המים של קוצ'ין. בערב נצפה במופע המחול הייחודי למדינת קארלה – הקאתאקאקלי KATHAKALI . זהו מופע המשלב בלט קלאסי, אופרה, דרמה, פנטומימה ומסיכות. נניח לקסם של הריקוד האמנותי הזה לעטוף אותנו לשעה קלה. נסיים את היום בארוחת ערב במלון ומנוחה במלון.

 

לינה בקוצ'ין


יום 3 קוצ'ין בוקר טוב!

 

לאחר ארוחת בוקר במלון נצא לביקור בכפר דייגים מקומי מחוץ לעיר . ניסע בדרכים הצרות של הכפר, נראה את הדייגים בפעולה, נפגוש בנשות הכפר ונכיר מקרוב את פעילות היומיום שלהן. משם נמשיך לאי כפרי ואותנטי, לשייט חווייתי ובלתי נשכח דרך תעלות מפותלות שעוברות ליד מטעי דקלי קוקוס, בדרכנו נראה ציפורים נדירות, מפעל להכנת סירות, חוות דגים בה נוכל להתנסות בדיג, וכן מפעל הכנת סיבים מקליפת אגוזי הקוקוס. בערב נשתתף בסדנת בישול מקומי האופייני למטבח הקראלי, שתתקיים בבונגלו מודרני באווירה רגועה ונעימה, שלאחריה נאכל את הארוחה שבישלנו. נתקבל במקום בקבלת פנים חמה שלאחריה נרגיש חלק מהבית. המטבח הדרום הודי משלב טעמים חריפים ומתובלים. באופן מסורתי מוגש האוכל על עלי בננה, ונאכל בידיים. נלמד להכין מספר מנות טיפוסיות ונוכל לקחת איתנו הביתה את המתכונים. לאחר ארוחת הערב נשוב למלון.

 

לינה בקוצ'ין 

 

יום 4  קוצ'ין 

 

מונאר יום טיול בנופים ירוקים ויחודיים. לאחר ארוחת בוקר טעימה במלון נצא לכיוון מונאר, המכונה "ההימלאיה של הדרום", נסיעה של כ-125 ק"מ. נעבור בדרך מרהיבה ביופיה המטפסת על רכס הרי הגהאט המערביים, הרכס הגדול ביותר בדרום הודו. בתקופה הקולוניאלית הייתה מונאר מקום המפלט של הבריטים מהחום הכבד של מישור החוף בקארלה. זוהי עיירת נופש השוכנת בגובה של 1500 מטר, בין צמחיה אקזוטית, יערות ואזורי מרעה, עיירות ציוריות ומרבדי ענק של מטעי תה. לאחר התמקמות במלון נצא לטיול רגלי על מנת לראות את הנופים המרהיבים של מונאר, שכאילו יצאו מספרי האגדות. נבקר בתחנה ההידרו-אלקטרית, נמשיך דרך מטעי התה מהתקופה הקולוניאלית ובדרכנו נשקיף על אגמים ועצים אקזוטיים, נעבור על הגשר התלוי בדרכנו לשוק הישן של מונאר, וב-HILL FUSION ,שם ממוקמים זה לצד זה מקדש, כנסיה ומסגד (מקום זה הוזכר בסרט עטור הפרסים "חיי פאי") נסיים את היום המרהיב הזה בארוחת ערב בבית המלון.

 

לינה במונאר

 

יום 5 מונאר 

 

החוויה ההודית לא תהיה שלמה ללא התנסות קלילה בשיעור יוגה עם מורה מקומי, אל דאגה, מדובר בשיעור חוויתי למתחילות. לאחר מכן נאכל ארוחת בוקר בבית המלון. היום נבלה בדרך התה. ניסע בג'יפים למטע תה פרטי בן למעלה ממאה שנה, נאסוף עלי תה עם הפועלים במטעים, נצפה ונלמד את כל תהליך הפקת והכנת המשקה, ונטעם ממנו. נטייל בהליכה קצרה ומעוררת בטבע. בצהריים נבקר בבי"ס מקומי במונאר, אשר נוסד עבור ילדי העובדים בקונצרן TATA . מטרת ביה"ס היא להעניק חינוך איכותי לילדי העובדים ולעודד אותם למצויינות והצלחה בתחומים רבים. בשעות הערב נשוב למלון לארוחת ערב ומנוחה.

 

לינה במונאר

 

 יום 6  מונאר-מאדוראי 

 

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את המלון וניסע למאדוראי MADURAI ,נסיעה של כ-155 ק"מ. מאדוראי ממוקמת בצידה הדרומי של מדינת טאמיל נאדו הגובלת בקארלה, והיא אחד המקומות הקדושים בהודו. לפי האגדה, נשרה כאן טיפה מנקטר האלים של האל שיווא, ולכן היא נקראת "עיר הנקטר". לעיר היסטוריה ארוכה של למעלה מ-2500 שנה, והיא ידועה בהיותה מקום של שירה וספרות ומרכז חשוב של התרבות הטאמילית. עם הגעתנו נתמקם בבית המלון, ולאחר מכן נצא לבקר בארמון המלך PALACE NAYAK THIRUMALAI שם נראה שילוב אמנותי של סגנונות איסלאמיים ודארווידיאנים. הארמון נבנה בשנת 1635 ע"י המלך, בתכנונו של אדריכל איטלקי, והינו יצירת מופת המשמשת מעון לשושלת המלוכה. בערב מתקיים בארמון מופע אורקולי מרהיב שגורם לסיור במקום להיות מרגש ומפעים עוד יותר. לאחר הביקור במלון נשתתף בסדנת בישול מקומי, הפעם של המטבח הטאמילי, שם נאכל את ארוחת הערב. נשוב למלון למנוחה והחלפת חוויות מיום קסום זה.

 

לינה במאדוראי

 

יום 7 מאדוראי  

יום ריחני במיוחד לפנינו!

 

הבוקר נצא לביקור קסום בשוק הפרחים האקזוטי של מאדוראי, בו נפגוש מגוון עצום של פרחים וניחוחות. עם שובנו נאכל ארוחת בוקר בבית המלון, ולאחריה ניסע בריקשות לעבר מקדש מינאקשי.

 

המקדש של מינאקשי, האלה בעלת העין האחת, זוגתו של האל שיווא, מכיל 11 מגדלים קסומים המקושטים באלפי פסלים. הכניסה למקדש היא דרך שער אדיר מימדים ומעוטר. בחצר ישנם מספר מקדשים ושער שמוביל פנימה אל שני מקדשים עיקריים: בחלק הדרומי מקדש למינאקשי פטרונית העיר, ובחלק המערבי מקדש לשיווא. המקדשים ניצבים האחד לשני ושעריהם נפתחים לבריכת לוטוס הזהב שהינה לב המתחם ומהווה מקום לטבילה עבור המאמינים. בסיום הביקור במקדש נשוב למלון למנוחה וארוחת ערב.

 

יום 8  מאדוראי 

 

פריאר לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את המלון לכיוון פריאר PERIYAR ,שמורת הטבע הגדולה ביותר בדרום הודו. ניסע כ-90 ק"מ באיזור של עמקים פוריים ותצפיות מרהיבות על רכסי ההרים הגבוהים שמסביב. עם הגעתנו, ולאחר קבלת החדרים, ניסע לביקור בחוות תבלינים ונלמד אודות העצים וצמחי התבלין שהפכו את הודו ליעד נחשק בעבור סוחרי העולם. נבקר בעיירה קומילי KUMILY שהיא דרך הכניסה לשמורת תאקאדי, ובה נמצאים כמה ממטעי התבלינים המובחרים במדינה. אם בטיול ברחובות העיר או בין שבילי המטעים, מה שתופס אותך מהרגע הראשון זוהי הארומה שבאוויר, ניחוחות משולבים של תבלינים. נמשיך לביקור בחוות פירות אורגניים, שם, בין עצי רימון, פפאיה, כרמים ועשבי מרפא, נאכל את ארוחת הצהרים. בערב נצפה במופע החוויתי KALARIPATTU ,מופע אמנות לחימה עתיק יומין. נסיים את היום מעורר החושים הזה בארוחת ערב במלון.

 

לינה בפריאר

 

יום 9 פריאר  

בוקר ירוק ונפלא!

 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשמורת הטבע פריאר שנמצאת 80 ק"מ מקוטאיאם ומקיפה את אגם פריאר. בשמורה יערות טרופיים, חיות בר (פילים, נמרים, קופים, ציפורים..) וצמחייה רבה והיא שמורת הטבע הגדולה והמעניינת בדרום הודו. את הסיור בשמורה נעשה בסירה גדולה שתיתן לנו הצצה שקטה ומעניינת לחיי היום יום של חיות הבר. לאחר שנחזור מהשמורה נצא להסתובב בשוק בעיירה, השוק הקטן והאותנטי מעיד על החיים המקומיים יותר מכל, מהמאכלים המקומיים ועד המוצרים בחניות. נחזור למלון לארוחת ערב ומנוחה.

 

לינה בפריאר

 

יום 10  פריאר - קומאראקום 

בדרכנו למקום שהוא פינוק אמיתי!

 

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את המלון לעבר קומאראקום KUMARAKOM . בהגיענו, נתמקם במלון מפנק באיזור הבקווטר – תעלות המים היבשתיות של קרלה. לרשותנו זמן חופשי להתפעלות מהריזורט המפנק, למנוחה והתרגעות סביב הבריכה. מי שתרצה מוזמנת להתנסות בטיפולי ספא ואירוודה מפנקים במקום (בתוספת תשלום במקום). בערב נצא לשייט-תעלות בשעת השקיעה. נשוב למלון לארוחת הערב

 

לינה בקומאראקום

 

יום 11 קומאראקום 

הפינוק ממשיך...

 

לאחר בוקר רגוע במלון, נערוך סיור בכפר מקומי, נחבור לנשות הכפר ונלמד כיצד הן מעבירות את זמנן בחיי היומיום. מאוחר יותר נבקר בבי"ס מקומי ונבלה זמן עם הילדים. נשוב למלון לארוחת הערב. לינה בקומאראקום

 

יום 12  שייט בק ווטרס 

 

קוצ'ין לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לשייט רגוע ומפנק בבית סירה באגם וומבאנאד LAKE VEMBANAD ,האגם הארוך ביותר בהודו. נשוט בתעלות הבק ווטר המפורסמות של קרלה לעבר האגם היפיפה ונצפה באורח החיים עתיק היומין שלגדותיו ובצמחיית המים הפראית. במהלך השייט נהנה מארוחת צהריים על הסיפון. בסיומו, נצא לעבר קוצ'י, נסיעה של כ-50 ק"מ, ונתמקם במלון לארוחת ערב ומנוחה.

 

לינה בקוצ'ין


יום 13 יום אחרון בקוצ'ין והביתה...

 

שופינג! לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לגלות את נפלאות השופינג של קוצ'ין, רגע לפני החזרה הביתה. שיטוט ברחובות באיזור פורט קוצ'י הוא דרך אידיאלית להכיר את העיר ההיסטורית, שופעת סיפורי יורדי-ים, שהפכו את קוצ'ין לעיר ה"אירופאית" הראשונה בהודו. נסתובב ברחובות הקולוניאליים העתיקים בהם ניתן למצוא בגדי מעצבים לצד סארי אלגנטיים, שילוב מעניין של סחורות מהמזרח ומהמערב, מגוון רחב של בדים צבעוניים, תכשיטים ייחודיים ותיקים שיקיים. בשעות הערב ניסע לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה, עמוסות רשמים וחוויות שלא יישכחו במהרה...

מחיר הטיול כולל: 

 

בתי מלון וריזורטים ברמת תיירות טובה - 5/4 כוכבים על בסיס חדרים זוגיים

 

• כלכלה – חצי פנסיון לאורך כל הטיול ובנוסף שתי ארוחות צהריים על פי המפורט בתוכנית

• תחבורה – רכב תיירים חדיש וממוזג, ג'יפים, ריקשות

• הדרכה- מדריכה ישראלית ומדריכים מקומיים. • שני בקבוקי מים מינרלים יחולקו ברכב מדי יום לכל מטיילת

• כניסות לכל האתרים המופיעים בתוכנית


כל הפעילויות והמפגשים כלולים בתכנית הטיול:


o דמי כניסה לאתרים

o ביקור בחוות תבלינים בתאקאדי

o שייט שקיעה בקומאראקום

o נסיעה בג'יפים וביקור במפעל לייצור תה במונאר

o מופע ריקוד קתאקאלי בקוצ'ין

o שייט סירה מקומאראקום לאלאפי, כולל ארוחת צהריים

o ביקור במקדש בפריאר + שייט

o סדנאות בישול בקוצ'ין ובמאדוראי

o ביקור בחוות פירות אורגניים בפריאר

o שעור ריקוד בבי"ס לריקוד בקוצ'ין

o ביקור בבי"ס במונאר ובקומאראקום

o ארוחת צהרים בכפר קומבהלאנגאני

o מפגש נשים בקהילה בקוצ'ין

המחיר:


620,2 $לכל משתתפת בחדר זוגי (מותנה במינימום 8 משתתפות)

 

המחיר אינו כולל את עלות הטיסות תוספת למטיילת בחדר יחיד: 652 $לאדם.


תאריך:


דצמבר 2019


המחיר אינו כולל

 

• טיסות

• ויזה (חובה)- ניתן להנפיק באופן עצמאי דרך האתר הממשלתי או דרכנו בתוספת עמלה

• חיסונים

• טיפים לנותני השרות בהודו

• ביטוח מטיילים - בריאות ומטען (חובה)

• הוצאות בעלות אופי אישי כגון טלפונים, כביסה, קניות, הזמנות אישיות בבתי מלון , שתייה מעבר למים מינרלים.

• כל הוצאה שנגרמת משינוי של המטייל או כל גורם בלתי צפוי אחר בתוכנית המקורית

• כל פעילות עצמאית שאיננה במסגרת כלל הקבוצה

• כל דבר החורג "מתכנית הטיול" וכל דבר שאינו מוזכר בסעיף "מחיר הטיול כולל"

 • טיפ למדריכה הישראלית

תנאים כללים:

 

1 .חלק מהקסם של הודו זה גם הדברים הלא צפויים שקורים בה. חלק מהיופי זה הקצב וההתנהלות השונים מהארץ. מומלץ מאוד להגיע מוכנים לקבל בהבנה ובסבלנות שינויים שעלולים להיערך בתכנית הטיול כתוצאה מדברים לא צפויים שאינם תלויים בנו. אנו נעשה מצדנו ככל האפשר על מנת לדבוק בתכנית המקורית.

 

2 .מסלול הטיול עלול להשתנות בשל תנאי מזג האוויר, הוראות השלטון המקומי, תקלות טכניות או החלטת המדריך בשטח.

 

3 .ויזה להודו – על מנת להוציא ויזה להודו יש לוודא שהדרכון שברשותך בעל תוקף של מעל חצי שנה מיום הכניסה להודו.

 

4 .חיסונים – יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית או למרפאת חיסונים לצורך ייעוץ.

 

5 .על מנת לחסוך למשתתפות בעלויות הטיסה עצמה, הכרטיסים יקנו באופן עצמאי לאחר שתיסגר סופית יציאת הקבוצה (מינימום 8 מטיילת).

 

6 .מספר המקומות מוגבל עקב אופיו הייחודי של המסע

 

7 .על מנת להירשם ולשמור מקום יש להעביר (בהעברה בנקאית) 500 $דמי רישום אשר יוחזרו למטייל אך ורק במידה והטיול לא יצא לפועל מכל סיבה שהיא / עקב אי הגעה למספר מינימום של משתתפים. את יתרת התשלום יש להעביר עם סגירת הקבוצה ועד לא יאוחר מ40 יום לפני מועד היציאה לטיול.

 

8 .דמי ביטול:

• %30 מעלות העסקה עד 30 יום ממועד הטיסה

• %50 מעלות העסקה 15-29 ימים ממועד הטיסה

• %70 מעלות העסקה 8-14 ימים ממועד הטיסה

• %100 מעלות העסקה 7 ימים לפני מועד הטיסה ואיילך.

 

נספח תנאים וגבולות אחריות לטופס רישום:

 

1 .באחריות הנוסע לרכוש ביטוח מטיילים מתאים הכולל איתור וחילוץ.

2 .תאונות דרכים כל או מפגע הגורם נזק בריאותי לנוסע: לא ניתן לבטח בישראל עסק תיירותי בתחום תאונות הדרכים במדינת היעד. לכן חובה על הנוסע לבטח עצמו בביטוח מטיילים מתאים ורחב שיענה גם על צורך זה. הנוסע פוטר את מארגני הטיול מאחריות בנושאים אלה.

3 .עקב סגירת הטיסות והמלונות מראש, אין באפשרות המארגנים או מי מטעמו לתת החזר כספי במידה והנוסע מעוניין לעשות שינויים בתוכנית הטיול תוך כדי תנועה. במידה והנוסע מעוניין לשנות מלון או להתקדם ליעד אחר או כל שינוי שלא על פי התוכנית – לא יינתן החזר כספי על החלקים בתוכנית שלא נוצלו על ידי הנוסע.

4 .במצב קיצוני של פגעי מזג אויר, מצבי מלחמה ומקרי כח עליון, אין המארגנים מחויבים בהחזר כספי או בכל פיצוי למצבים אלה.

5 .אין המארגנים אחראים על כל שינוי בתוכנית הטיול ו/או נזק כספי שיגרם בעקבות שינוי הנגרם על ידי גוף שלישי כגון חברת תעופה וכדומה.

6 .באחריות הנוסע להיוועץ עם רופא מטיילים בענייני חיסונים, הסתגלות לגבהים והסיכונים הכרוכים, ולפעול בהתאם.

7 .באחריות הנוסע להוציא ויזת תייר להודו ולוודא את תוקפה. אין המארגן אחראי על כל בעיה במידה ותיווצר בעניין זה בישראל או בהודו.

8 .המטיילים מודעים למזג האוויר בתקופה בה הם נוסעים, עקב תנאי מזג אוויר יתכנו שינויים בתוכנית הטיול בהתאם. במדינות עולם שלישי בכלל ובהודו בפרט קיימים משתנים רבים היכולים לגרום שיבוש בתוכנית הטיול, יש להיות מודעים לכך ולקחת שינויים אלה (במידה ויהיו) בחשבון ובהבנה.

9 .ייעוצים רפואיים וטיפולים בהודו: במידה והטיול כולל יעוץ רפואי כל שהוא ו/או טיפולים מכל סוג שהם (כולל טיפולי גוף נפש), הנוסע ישתתף בחלקים אלה מרצונו החופשי, באחריותו הבלעדית ומתוך שיקול דעתו בלבד.

10 .המארגנים שומרים לעצמם את הזכות להפסיק כל התקשרות עם כל אחד מהנוסעים במידה והם רואים כי אינו מתאים לאופי הקבוצה והטיול או מכל סיבה אחרת. 11 .בעת סגירת הקבוצה, על מנת להוזיל את עלות כרטיסי הטיסה ייתכנו שינויים של כמה ימים קדימה או אחורה בתאריכי הטיסה והטיול עצמו.

Anchor 1
bottom of page